KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12645473
*
nr 1264 5473
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Akvarell, Lanskap, signerad. 24x43 cm
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 19:04:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 19:10:41
1
Vinnande bud
13/7 10:39:15
2
350 kr
13/7 10:39:15
1
400 kr (Budbetjänt)
13/7 10:39:45
2
500 kr
13/7 10:39:45
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gusten Widerbäck
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Läs mer om Gusten Widerbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gusten widerbäck lanskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:06
*
Gusten Widerbäck
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gusten Widerbäck
nr 1264 5473
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Akvarell, Lanskap, signerad. 24x43 cm
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 19:10:41 | 1 | Vinnande bud |
13/7 10:39:15 | 2 | 350 kr |
13/7 10:39:15 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
13/7 10:39:45 | 2 | 500 kr |
13/7 10:39:45 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gusten Widerbäck
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.Läs mer om Gusten Widerbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gusten widerbäck lanskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:06